ROBOTIZACE


KSK s.r.o. zajišťuje dodávky robotizovaných pracovišť

Naše firma zajišťuje dodávky robotizovaných pracovišť. Jedná se nejen o roboty, kolaborativní roboty (ABB, Doosan), externí osy, přípravky ale také o návrhy jednotlivých kompletních robotických buněk včetně safety řešení.
Nabízíme řešení s jednoduchým programováním a to jak v oblasti svařovaní, manipulace tak i v ostatních oblastech robotických řešení a to včetně s tím spojené automatizace celého procesu. Jsme dodavatelem automatizovaných a robotizovaných pracovišť s roboty ABB , Doosan. Naše společnost nabízí komplexní řešení pro robotizovaná pracoviště, která se především uplatňují při:obloukovém svařování, bodovém svařování, obsluze lisovacích a kovacích linek, ve slévárenství, manipulaci a paletizaci, nanášení těsnění a lepidla, výrobě plastů.

KSK je integrátorem robotů ABB

Robotizaci můžeme uplatnit mimo jiné při obloukovém svařování, bodovém svařování, obsluze lisovacích a kovacích linek, ve slévárenství, manipulaci a paletizaci, nanášení těsnění a lepidla, výrobě plastů.


Realizové robotizované pracoviště s roboty ABB pro kování a kalení dílců

V původním robotizovaném pracovišti byl použit pouze jeden robot IRB 4600, který musel zakládat dílce do indukčního ohřevu, překládat je z ohřevu do lisu, následně překládat vykovaný dílec do kalení a po té vybírat dílec z kalení a odkládat do bedny. Celkový takt na jeden dílec byl 35s. Díky nárustu výroby se tento takt stal nedostačujícím a jeho zrychlení o 10s bylo možné pouze s dalším robotem IRB 1600.
V novém konceptu první robot obsluhuje pouze indukční ohřev a lis. Druhý robot překládá dílce z lisu do kalení a následně pokládá vykalené dílce na skluz do připravené palety. Celé pracoviště je parametrické. Obsluha si volí různé varianty programu, počty kusů na vstupní paletě apod. Z tohoto důvodu není nutnost využívat obslouhu znalou programování.

více

Základní informace KSK, s.r.o.


Firma KSK s.r.o. vznikla v roce 1991 jako soukromá ryze česká firma se zaměřením na zakázkovou konstrukci a výrobu speciálních a jednoúčelových strojů a zařízení. Její náplní je komplexní uspokojení potřeb zákazníka od vytipování nebo vývoje vhodné technologie, až po zkonstruování a vyrobení stroje. Samozřejmostí je zaškolení obsluhy, technická podpora a servis po dobu životnosti stroje. KSK s.r.o. se zabývá rovněž obchodní činností, například prodejem přídavných materiálů pro svařování, mechanických filtrů na vodu apod.
Naše aktivity:
  • konstrukce a výroba strojů pro svařování a navařování
  • technické poradadenství pro technologické procesy svařování a navařování
  • technické poradadenství pro vytipování přídavných svařovacích materiálů
  • prodej svařovacích materiálů voestalpine Böhler Welding, ALUNOX Schweißtechnik, ESAB, DEW
  • renovace opotřebovaných součástí
  • kooperace při svařování a navařování
  • konstrukce a výroba zkušebních stolic
  • opravy, repase a modernizace strojů, včetně elektrických, hydraulických a pneumatických okruhů
  • výrobu a prodej filtrů na mechanické nečistoty
Naše aktuální certifikáty ISO 9001: 2015 najdete v kategorii "ke stažení"  https://www.kskct.cz/cs/ke-stazeni